Jak na to
Publikováno 15.09.2016 v 06:45 v kategorii Lucidní snění, přečteno: 106x
1 způsob
1. Veďte si deník snů. Nechávejte ho v dosahu na nočním
stolku a po probuzení si okamžitě zapisujte veškeré sny, emoce nebo jiné
prožitky. Postupně se tím naučíte vytěžit co nejvíce vzpomínek na noční
snění, což je velmi důležité právě pro lucidní sny.Kontrola vašich snů by navíc postrádala smysl, pokud byste je všechny zapomněli ještě před probuzením.
Místo deníku můžete používat nějaké nahrávací zařízení.S vybavováním si detailů snu vám může pomoct chvilka naprostého klidu ještě před tím, než popadnete tužku a začnete zapisovat.2. Často provádějte zkoušku reality. Během dne se sami sebe každých několik hodin ptejte "Sním?" a provádějte některou z následujících zkoušek reality. S trochou praxe začleníte tento zvyk i do svých snů a budete schopní rozlišovat mezi stavem snění a bdělosti.
- Přečtěte stránku nějakého textu nebo se podívejte na hodiny, následně obraťte zrak jinam a opět se vraťte k textu nebo hodinám. Ve snu bude text a čas rozostřený či nesmyslný nebo se mezi jednotlivými kontrolami bude lišit.
- Stiskněte si nos, zavřete ústa a otestujte, jestli můžete stále dýchat.
- Zahleďte se na své ruce a chodidla. Ve snech totiž bývají při bližším zkoumání velmi často rozostřené.
- Někteří lidé tento krok kombinují se zkouškou reality a před spaním několik minut zírají na své ruce.
- Některé z těchto znaků už pravděpodobně znáte. Mezi běžné prožitky při snění patří ztráta zubů, pronásledování něčím obrovským atd.
- Je třeba mít namysli, že lucidní sny se obvykle objevují u plně spících osob, které si najednou všimnou něčeho velmi bizarního a uvědomí si, že jsou uprostřed snu. Výše popsaný způsob navození lucidního snu je spouštěčem jen asi v 25% případů.
- Vaším záměrem není vlastní probuzení (pokud tedy nezkoušíte níže popsanou metodu probuzení a opětovného usnutí). Světelný budík položte na místo, na které nedosáhnete. Můžete ho také překrýt nějakou látkou, která ztlumí jeho jasné světlo.
Komentáře
Celkem 0 komentářů