Nadpřirozenorituál je bránou víra klíčem

Jak na to

Publikováno 15.09.2016 v 06:45 v kategorii Lucidní snění, přečteno: 106x

1 způsob
1. Veďte si deník snů. Nechávejte ho v dosahu na nočním stolku a po probuzení si okamžitě zapisujte veškeré sny, emoce nebo jiné prožitky. Postupně se tím naučíte vytěžit co nejvíce vzpomínek na noční snění, což je velmi důležité právě pro lucidní sny.Kontrola vašich snů by navíc postrádala smysl, pokud byste je všechny zapomněli ještě před probuzením.
Místo deníku můžete používat nějaké nahrávací zařízení.S vybavováním si detailů snu vám může pomoct chvilka naprostého klidu ještě před tím, než popadnete tužku a začnete zapisovat.
2. Často provádějte zkoušku reality. Během dne se sami sebe každých několik hodin ptejte "Sním?" a provádějte některou z následujících zkoušek reality. S trochou praxe začleníte tento zvyk i do svých snů a budete schopní rozlišovat mezi stavem snění a bdělosti.
  • Přečtěte stránku nějakého textu nebo se podívejte na hodiny, následně obraťte zrak jinam a opět se vraťte k textu nebo hodinám. Ve snu bude text a čas rozostřený či nesmyslný nebo se mezi jednotlivými kontrolami bude lišit.
  • Stiskněte si nos, zavřete ústa a otestujte, jestli můžete stále dýchat.
  • Zahleďte se na své ruce a chodidla. Ve snech totiž bývají při bližším zkoumání velmi často rozostřené.
3. Techniku ověřování snového stavu opakujte před každým spánkem. Každý večer před usnutím si opakujte větu "poznám, že sním" nebo něco podobného, dokud postupně neztratíte vědomí. Této technice se říká "mnemonická indukce lucidního snění" nebo zkráceně MILD (Mnemonic Induction of Lucid Dreaming). Mnemonická indukce znamená "užívání paměťových pomůcek" anebo v tomto případě přeříkávání rutinní fráze, díky které automaticky uvyknete na vědomý stav mysli při snění.
  • Někteří lidé tento krok kombinují se zkouškou reality a před spaním několik minut zírají na své ruce.
4. Naučte se rozpoznat své osobní známky snění. Čtěte si často svůj deník snů a snažte se v něm vyhledávat opakující se znaky. Jedná se o opakující se situace nebo prožitky, které ve svých snech pravidelně zaznamenáváte. Důkladně se s nimi potom seznamte. Na základě těchto poznatků budete později schopni rozlišovat, jestli sníte či nikoli.
  • Některé z těchto znaků už pravděpodobně znáte. Mezi běžné prožitky při snění patří ztráta zubů, pronásledování něčím obrovským atd.
5 Po náhlém probuzení ze snu opět plynule usněte. Jakmile se v noci probudíte, zapište okamžitě sen a potom se do něj znovu zkuste se zavřenýma očima ponořit. Představte si, že jste opět uprostřed snu a vybavte si nějakou známku snění nebo zkoušku reality a buďte si plně vědomi, že se jednalo o sen. Soustřeďte se na tuto myšlenku a nechte se pomalu opět ukolébat k spánku. Takto se můžete vnořit do lucidního snu.
  • Je třeba mít namysli, že lucidní sny se obvykle objevují u plně spících osob, které si najednou všimnou něčeho velmi bizarního a uvědomí si, že jsou uprostřed snu. Výše popsaný způsob navození lucidního snu je spouštěčem jen asi v 25% případů.
6. Zvažte zakoupení světelného budíku. Projděte několik internetových stránek a kupte světelný budík jako náhradu za klasický akustický nebo rovnou zkuste sehnat specializované "DreamLight" zařízení, které má za cíl navozovat lucidní snění. Nastavte ho na 4.5, 6 až 7 hodin po usnutí nebo aby se spouštělo každou hodinu, pokud je to možné. Ačkoli může během REM (Rapid Eye Movement) fáze spánku v uvědomění si snění pomoci dotek nebo zvuk, výzkumy ukázaly, že světelná vodítka jsou mnohem efektivnější.
  • Vaším záměrem není vlastní probuzení (pokud tedy nezkoušíte níže popsanou metodu probuzení a opětovného usnutí). Světelný budík položte na místo, na které nedosáhnete. Můžete ho také překrýt nějakou látkou, která ztlumí jeho jasné světlo.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

  • Neregistrovaný uživatel

    Jméno: Přihlásit se

    Blog:

    Obsah zprávy*:

    Kontrolní kód*:
    Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?